Osuszanie budynków

Osuszanie budynków – mury i ściany wewnętrzne


Naszą specjalnością jest osuszanie budynków. Usuwamy nadmiar wilgoci z murów i ścian wewnętrznych. Działamy skutecznie, korzystając z nowoczesnego sprzętu i wieloletniego doświadczenia w branży. To umożliwia nam kompleksową realizacją zleceń: od lokalizacji źródła problemu, przez dobór skutecznych metod osuszania, po pomoc w uniknięciu nawracania problemów w przyszłości.

Osuszanie murów i osuszanie ścian przeprowadzamy w budynkach mieszkalnych, gospodarczych i przemysłowych. Zajmujemy się częściami mieszkalnymi, piwnicami oraz wszystkimi strefami budynku, które ulegną zawilgoceniu.

Działamy na zlecenie klientów indywidualnych, przedsiębiorców, a także ubezpieczających. Oferujemy m.in. możliwość bezgotówkowego usunięcia powstałych szkód objętych polisą ubezpieczeniową. Wystarczy podać nam numer szkody – my wypełnimy dokumenty, zlikwidujemy powstałe usterki i zatroszczymy się o dopełnienie wszystkich formalności.

Współpraca z nami to gwarancja, że osuszanie budynku będzie skuteczne, szybkie i zgodne z wymogami techniczno-budowlanymi. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania dotyczące naszej działalności, skontaktuj się z firmą. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Jak osuszyć ścianę? Nowoczesny sprzęt, sprawdzone metody i doświadczenie

Skuteczne osuszenie ściany wymaga zastosowania odpowiednich metod działania. W pracy używamy nowoczesnego sprzętu, który pozwala w kontrolowanych warunkach usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu osuszanie domu jest bezpieczne dla elementów konstrukcyjnych i przynosi trwałe efekty.

Osuszanie ścian wewnętrznych odbywa się przy użyciu takich sprzętów jak:

 • osuszacze przemysłowe – są wydajne, skuteczne i mogą pracować stale nawet przez wiele dni, co jest szczególnie ważne przy wysokim poziomie zawilgocenia;
 • urządzenia pomiarowe pomiary wilgotności pozwalają dobrać optymalne parametry pracy urządzeń osuszających, ale i kontrolować postępy, jakie przynosi osuszanie ściany;
 • nagrzewnic – zwiększenie temperatury w pomieszczeniu podnosi wydajność urządzeń osuszających;
 • wentylatorów – zwiększony przepływ powietrza sprawia również, że osuszanie budynków przebiega sprawniej.

Każde z urządzeń, jakich używamy, jest atestowane i działa niezawodnie. Dzięki temu już na początku współpracy szacujemy, ile potrwa osuszanie oraz jakie będą jego efekty. Klienci wiedzą, czego się spodziewać i w jaki sposób planować dalsze prace w budynku.

Osuszanie ściany to nasza specjalność, ponieważ mamy wieloletnie doświadczenie w branży, a nasi pracownicy znają się na tym, co robią. Jesteśmy firmą godną zaufania, co potwierdzają liczne realizacje oraz zadowoleni klienci powracający do nas z kolejnymi zleceniami.

Osuszanie murów i ścian – jak wygląda procedura krok po kroku

Osuszanie muru i osuszanie ścian przebiega w kilku krokach:

 1. Kontrola poziomu wilgotności w budynku i dobór metody osuszania do potrzeb.
 2. Zlokalizowanie źródła zawilgocenia — np. przerwanie izolacji poziomej lub pionowej, wyciek, podniesienie się poziomu wód gruntowych.
 3. Opracowanie planu – jak osuszyć ścianę.
 4. Zastosowanie osuszaczy, nagrzewnic oraz wentylatorów.
 5. Kontrolowanie postępów.
 6. Zakończenie procedury.
 7. Wskazanie, jak w przyszłości zapobiegać nawracaniu problemu.

Osuszanie ścian i osuszanie murów przeprowadzamy nie tylko za pomocą osuszaczy. Wykonujemy również osuszanie budynków za pomocą iniekcji. Na początku współpracy omawiamy z klientami każdą z możliwości, dopasowując jedną z nich m.in. do źródła zawilgocenia i budżetu inwestorów. Przedstawiamy koszty planowanych działań, a także doradzamy, co zrobić, aby problem nadmiaru wilgoci w przyszłości nie nawracał.

Ile kosztuje osuszanie budynków? Od czego zależą koszty usługi?

Osuszanie budynków i osuszanie ścian wewnętrznych to skomplikowane procedury. Ich koszt zależy przede wszystkim od powierzchni poddawanej osuszaniu oraz poziomu zawilgocenia całego obiektu. Im więcej ścian, tym więcej urządzeń należy użyć podczas pracy, a to bezpośrednio wpływa na koszty usługi. Im więcej wilgoci w pomieszczeniu, tym dłużej potrwa jej usuwanie, co także proporcjonalnie podniesie cenę naszej usługi.

Cena za osuszanie muru czy osuszanie ściany będzie również zależeć od wybranej metody. Użycie samych osuszaczy jest tańsze niż ich używanie w zestawie z wentylatorami, nagrzewnicą czy przeprowadzeniem iniekcji. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami, zachęcamy do kontaktu. Omówimy szczegóły oferty, przedstawimy Ci darmową wycenę i podpowiemy, co będzie najlepsze w Twojej sytuacji.

Dlaczego nie można bagatelizować problemu zawilgoconych ścian? Osuszanie murów a bezpieczeństwo konstrukcji

Osuszanie domu w wielu sytuacjach jest konieczne. Nadmiar wilgoci nie powoduje jedynie problemów z wyglądem elewacji. Stwarza doskonałe środowisko do rozwoju drobnoustrojów — pleśni oraz innych rodzajów grzybów. Są niebezpieczne dla zdrowia, a jeśli raz pojawią się w budynku, trudno się ich pozbyć. Jeżeli przeprowadziłeś osuszanie budynku, a w pomieszczeniach nadal unosi się nieprzyjemny zapach, zleć nam odgrzybianie i ozonowanie. Te procedury skutecznie usuną problem. 

Osuszanie ścian jest również konieczne ze względu na bezpieczeństwo budynków. Mokre ściany, szczególnie nośne, stają się mniej odporne na uszkodzenia. Mogą pękać, kruszyć się, być podatne na negatywne działanie czynników mechanicznych czy warunków atmosferycznych. W konsekwencji mogą stanowić zagrożenie dla nośności całej konstrukcji. Osuszanie budynków chroni obiekty przed postępującym zniszczeniem ich elementów.

Profesjonalne osuszanie ścian — kompleksowe podejście do problemu z wilgocią w budynku

Przeprowadzimy dla Ciebie osuszenie ściany kompleksowo: od pomiarów, przez lokalizację źródła problemu i dobór skutecznej metody osuszania murów, aż po iniekcję. Na każdym etapie współpracy zapewnimy Ci porady techniczne. Podpowiemy, na jakie rozwiązania się zdecydować, aby przyspieszyć usuwanie wilgoci z otoczenia.

Co ważne, doradzimy Ci również, jak w przyszłości zapobiegać nawracaniu problemu. Zamontujemy rekuperatory ścienne i wiele innych pomocnych urządzeń. Zakres usług oraz ich specyfikę dostosujemy do potrzeb, aby raz na zawsze pozbyć się wilgoci z Twojego domu.

Osuszanie ściany przywraca komfort mieszkania w budynku. Redukuje ryzyko pojawienia się wykwitów pleśni, a także postępującego niszczenia elementów konstrukcyjnych budynku. Powierzając realizację usługi specjalistom, zyskujesz pewność, że zostanie przeprowadzona zgodnie z wymogami techniczno-budowlanymi. O naszym profesjonalizmie, doświadczeniu i kompetencjach świadczy grono zadowolonych klientów i ich referencje. Chcesz stać się jednym z nich? Skontaktuj się z nami.

Osuszanie strefy izolacji w trybie ssącym
Osuszanie strefy izolacji w połączonych trybach ssącym i tłoczącym
Osuszanie strefy izolacji w trybie tłoczącym