Osuszanie piwnicy

Osuszanie piwnic po zalaniu


W Twojej piwnicy pojawiła się wilgoć i nie wiesz, jak sobie z nią poradzić? Skorzystaj z pomocy specjalistów. Oferujemy profesjonalne osuszanie piwnicy. Działamy kompleksowo i skutecznie. Lokalizujemy źródło problemów, dobieramy odpowiednie metody działania, a także doradzamy, na co się zdecydować, aby problem nie wracał.

Kompleksowe podejście do problemów związanych z nadmiarem wilgoci w piwnicy to gwarancja, że przeprowadzamy osuszanie piwnic skutecznie. Potwierdzają to tysiące zrealizowanych zleceń dla klientów indywidualnych, instytucji publicznych, przedsiębiorców oraz ubezpieczycieli, z którymi współpracujemy.

Osuszanie piwnic w domach, kamienicach i nie tylko

Osuszamy piwnice w:

  • domach jedno- i wielorodzinnych;
  • budynkach gospodarczych;
  • obiektach przemysłowych;
  • starych kamienicach i wielu innych.

Skontaktuj się z nami. Ustalimy szczegóły dotyczące tego, jak osuszyć piwnicę, aby stworzyć w niej bezpieczne i przyjazne środowisko do przechowywania, dalszych prac remontowych czy innych aktywności.

Jak osuszyć piwnice? Profesjonalny sprzęt i dobór metod działania

Najczęstszymi źródłami nadmiaru wilgoci w piwnicy są brak lub przerwanie izolacji pionowej/poziomej, brak drenażu bądź wentylacji oraz zalanie pomieszczenia (np. z powodu powodzi lub pęknięcia rury). W wielu przypadkach konieczne jest przeprowadzenie lokalizacji wycieków, aby mieć precyzyjnie określić, skąd bierze się woda i czy nie ma kilku źródeł jej dostawania się do wnętrza piwnicy.

Po znalezieniu przyczyny problemu można przejść do dobrania stosownej metody osuszania oraz zapobiegania dalszemu zawilgoceniu ścian. Do osuszania z reguły wykorzystujemy przede wszystkim osuszacz powietrza do piwnicy, który jest wydajny. Urządzenie pozwala w ciągu kilku lub kilkunastu dni (zależnie od poziomu wilgoci) usunąć nadmiar wody z wnętrza piwnicy.

Aby osuszacz do piwnicy działał wydajnie, łączymy jego pracę z użyciem nagrzewnic oraz wentylatorów. Jednocześnie często wykorzystujemy do pracy kilka urządzeń. To przyspiesza proces redukcji poziomu wilgotności nawet o kilkadziesiąt procent.

Osuszanie piwnic: dlaczego nie można bagatelizować nadmiaru wilgoci w budynku?

Wiele osób uważa, że osuszanie piwnic to usługa, która jest niezbyt potrzebna, a sam osuszacz wilgoci do piwnicy to urządzenie jedynie dla tych, którzy przerabiają podziemia na część mieszkalną czy usługową. Twierdzą oni, że ta część budynku jest naturalnie narażona na wilgoć i może ona się w niej pojawiać.

Jednak warto wiedzieć, że to nieprawda, a nadmiar wody może być niebezpieczny dla konstrukcji samych fundamentów i całego budynku, dlatego należy zadbać o redukcję zbyt wysokiego poziomu wilgotności. Ściany nasiąkające wodą są podatniejsze na uszkodzenia i miękną, więc z czasem mogą zacząć się kruszyć i pękać. To z kolei zagraża bezpieczeństwu i stabilności całego budynku.

Osuszacz powietrza do piwnicy wpływa również na poprawę panujących w niej warunków. Nadmiar wilgoci sprzyja rozwojowi grzybów, które są niebezpieczne dla zdrowia. W związku z tym zawilgocona piwnica nie jest miejscem, z którego można bezpiecznie korzystać — szczególnie jeśli jest się np. osobą starszą lub z chorobą układu oddechowego.

Jak samodzielnie osuszyć piwnicę? Sięgnij po profesjonalny sprzęt lub skorzystaj z pomocy specjalistów

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak samemu osuszyć piwnicę. To wymagająca i kosztowna procedura. Trzeba mieć dostęp do odpowiedniego sprzętu. W przeciwnym razie osuszanie piwnicy nie będzie skuteczne lub będzie trwało znacznie dłużej niż powinno.

Jeśli jesteś zdecydowany na samodzielne osuszanie, najlepiej skorzystaj z usług wypożyczalni osuszaczy. Wybierz sprzęt o odpowiedniej wydajności i przejdź do działania. Pamiętaj również, aby znaleźć źródło problemu, żeby wilgoć w przyszłości nie nawracała.

Jednak jeśli obawiasz się, że nie podołasz osuszaniu lub procedura nie będzie skuteczna, skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy ją za Ciebie — szybko, sprawnie i używając profesjonalnego sprzętu. Ty zaoszczędzisz czas oraz zyskasz gwarancję, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z wymogami technicznymi dla tego rodzaju procedury.

Osuszacz wilgoci to nie wszystko — ozonowanie, rekuperatory ścienne i wzmacnianie konstrukcji budynku

Wiesz już, jak osuszyć piwnicę? Podpowiemy Ci również, co zrobić po samym osuszaniu. Przede wszystkim zamontuj w budynku wentylatory, np. rekuperatory ścienne. Dzięki nim zadbasz o wymianę powietrza i optymalny poziom wilgotności. To z kolei sprawi, że osuszacz wilgoci do piwnicy w przyszłości nie będzie ponownie potrzebny.

Jeśli w pomieszczeniu będzie panować nieprzyjemny zapach, warto przeprowadzić odgrzybianie i ozonowanie, aby pozbyć się szkodliwych mikroorganizmów. Ważne jest także wykonanie badania budynku, aby upewnić się, że konstrukcja jest stabilna. W razie potrzeby można ją dodatkowo wzmocnić.

Jak osuszyć piwnicę? Zlecając usługę specjalistom od pozbywania się nadmiaru wilgoci, którzy korzystają w swojej pracy z wydajnego profesjonalnego sprzętu. Skontaktuj się z nami — ustalimy szczegóły współpracy i zadbamy o to, aby Twoja piwnica była sucha i bezpieczna. 

Osuszanie strefy izolacji w trybie ssącym
Osuszanie strefy izolacji w połączonych trybach ssącym i tłoczącym
Osuszanie strefy izolacji w trybie tłoczącym