Osuszanie piwnic, mieszkań i budynków


Nasza firma oferuje profesjonalne kompleksowe usługi osuszania piwnic, domów i budynków. Realizujemy czynności na zlecenia inwestorów indywidualnych. Współpracujemy z ubezpieczonym i ubezpieczycielem podczas likwidacji szkód objętych polisą ubezpieczeniową. Usługi osuszania po zalaniu wykonujemy bezgotówkowo w ramach ubezpieczenia nieruchomości. Wystarczy, że przekażecie Państwo nam numer szkody, a my zajmiemy się przygotowaniem całej dokumentacji dla ubezpieczyciela oraz usunięciem szkody. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który pozwala nam osuszyć każdy element budynku i lokalu oraz usunąć część negatywnych skutków spowodowanych powodzią, zalaniem, czy utrzymującym się wysokim poziomem wilgotności w obiekcie.

Osuszanie wylewek i posadzek


Osuszanie budynków w trakcie budowy to w chwili obecnej jest już standard. Wykonawcy dobrze wiedzą, że najpierw do budynku wprowadza się bardzo dużą ilość wody w procesie prac budowlanych, po czym należy ją stamtąd usunąć. Wilgoć technologiczna stanowi bardzo duży problem zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, co skutkuje bardzo często wstrzymaniem prac wykończeniowych. Usunięcie wilgoci jest procesem długotrwałym i wbrew pozorom wymagającym odpowiedniego sprzętu, a przede wszystkim wiedzy popartej doświadczeniem. Zapraszamy do kontaktu z naszymi technikami w celu rozmowy dotyczącej możliwości osuszenia Państwa budowy. Nasza baza sprzętowa umożliwia nam osuszenie małych mieszkań, poprzez budynki jednorodzinne kończąc na budynkach wielorodzinnych oraz obiektów wielkopowierzchniowych.

Osuszanie zalanych piwnic


Osuszanie piwnic to jedno z trudniejszych zadań. Piwnice, w obiektach bez dobrej hydroizolacji sukcesywnie nasiąkają wodą wraz z podniesieniem się poziomu wód gruntowych lub w okresie wzmożonych opadów. Nasza firma dysponuje specjalistycznym sprzętem, który pozwala nam szybko i sprawnie osuszać piwnice zalane w wyniku awarii instalacji wodnej czy ogrzewczej oraz zalane w wyniku powodzi, czy akcji gaśniczej spowodowanej pożarem obiektu. Oferujemy osuszanie piwnic przy zastosowaniu odpowiednio dobranych nagrzewnic, wentylatorów i osuszaczy powietrza. Ponadto zajmujemy się doborem i montażem rekuperatorów ściennych, które regulują poziom wilgotności w pomieszczeniu. To doskonałe rozwiązanie na naprawę uszkodzonej hydroizolacji i wzmocnienie struktury konstrukcji i ścian piwnic osłabionych wilgocią. Oprócz suszenia, usuwania wilgoci i grzybów oferujemy również zabiegi ozonowania, które pozwalają na przywrócenie jakości powietrza w piwnicach i innych osuszanych pomieszczeniach. W przypadku wątpliwości związanych z doborem urządzeń do osuszania piwnic i pomieszczeń gospodarczych warto skontaktować się z naszym działem obsługi klienta. Doradzamy w zakresie doboru skutecznych zabiegów osuszania piwnic, oferujemy kompleksowe usługi przy zastosowaniu dopasowanych metod i technik.

Osuszanie fundamentów


Nasza firma oferuje kompleksowe osuszanie fundamentów po zalaniu w wyniku powodzi lub spowodowanym kapilarnym podciąganiem wody na skutek braku izolacji poziomej lub pionowej lub jej przerwania. Osuszamy fundamenty, zalane piwnice, posadzki i ściany. Usługi realizujemy najlepszymi dostępnymi metodami. Osuszanie fundamentów realizujemy m.in. metodą iniekcji. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie na osuszanie fundamentów w obiektach, w których jest problem z uszkodzoną hydroizolacją. Dzięki stosowanym przez nas metodą możliwe jest utworzenie nowych warstw hydroizolacji, co zapobiega postępującemu nasiąkaniu. Dzięki temu możliwe jest skuteczne i trwałe osuszenie fundamentów. Oprócz tego oferujemy trwałe usuwanie grzybów i pleśni metodami chemicznymi i ozonowania oraz zabiegi neutralizacji przykrych zapachów i stęchlizny, które są charakterystyczne dla zalanych pomieszczeń, w których przez długi czas utrzymuje się wysoki poziom wilgotności. Zachęcamy do kontaktu i rozmowy na temat możliwości osuszenia zalanych piwnic i pomieszczeń gospodarczych w państwa domach i budynkach. Gwarantujemy szybką i sprawną realizację prac oraz dostęp do szeregu dodatkowych usług, które pozwolą przywrócić pełen komfort i bezpieczeństwo w osuszonych piwnicach, mieszkaniach i budynkach.

Osuszanie konstrukcji wielowarstwowych

Strefy izolacji podposadzkowej nie osuszą się samoistnie, a jeśli tak to proces ten może potrwać nawet do kilku lat. Oczywiście w przypadku braku reakcji na zalanie i pozostawienie przegród budowlanych samych sobie możemy doprowadzić do degradacji tynków, uszkodzenia warstw izolacyjnych, powstania tzw. grzybów budowlanych. Dlatego nie zwlekaj i wezwij naszą wykwalifikowaną ekipę, która zajmie się osuszaniem od A do Z. Dzięki posiadaniu parku maszyn jesteśmy w stanie osuszyć budynek kompleksowo. W pierwszej kolejności ze strefy izolacji pozbywamy się wody tzw. trybem ssącym. Metoda ta polega na tworzeniu podciśnienia w konstrukcji za pomocą specjalistycznej pompy ciśnieniowej. Suche powietrze jest zasysane w głąb konstrukcji, a następnie wilgotne powietrze jest wysysane za pomocą pompy i przepuszczane przez separator wody. Zasysanie wody odbywa się poprzez system węży i dysz zamontowanych w wywierconych otworach. Następnie przystępuje się do osuszania w trybie tłoczącym. Osuszanie w tym trybie należy do najszybszych i najskuteczniejszych metod dostępnych na rynku w przypadku osuszania konstrukcji. Tryb tłoczący polega na wprowadzeniu osuszonego powietrza z osuszacza adsorpcyjnego do pompy, która podwyższa temperaturę i ciśnienie powietrza. Suche i bardzo ciepłe powietrze wtłaczane jest w głąb konstrukcji budowlanej za pomocą węży podłączonych do wywierconych w niej otworów

Osuszanie strefy izolacji w trybie ssącym
Osuszanie strefy izolacji w połączonych trybach ssącym i tłoczącym
Osuszanie strefy izolacji w trybie tłoczącym