Osuszanie Kraków

Zalania mieszkań czy domów to najczęściej skutki wycieków, które powstają w wyniku rozszczelnienia się instalacji lub jej nieprawidłowego montażu. Kluczowa jest w tym przypadku szybka lokalizacja wycieku. Kraków jest miastem, gdzie w wielu budynkach instalacje wodne mają po kilkadziesiąt lat, więc są narażone na usterki. Jednak nawet w przypadku nagłej awarii wystarczy szybkie działanie, aby rozwiązać problem i uniknąć poważniejszych konsekwencji.

Jak poradzić sobie po zalaniu domu lub mieszkania? Osuszanie ścian – Kraków

Przyczyn zalania mieszkania lub domu może być wiele. Najczęściej jednak wynikają one z wad instalacji wodnej budynku. Problemem bywa nieprawidłowy montaż systemu instalacyjnego czy jego wiek. Niewielkie przecieki z czasem mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji, więc konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, które zapobiegną większym szkodom. Żeby po zalaniu uniknąć rozwoju pleśni czy grzybów ważne jest szybkie osuszanie. Kraków jest miastem, w którym oferujemy szybką realizację tego typu usług.

Przed przystąpieniem do osuszania budynku nasi specjaliści zajmują się zlokalizowaniem źródła problemu i jego usunięciem. Wykorzystują do tego specjalistyczne narzędzia pomiarowe, które pozwalają na dokładne określenie poziomu wilgotności w różnych częściach obiektu. Po osuszeniu nieruchomości upewniają się natomiast, że problem został rozwiązany i nie ma oznak wskazujących na zawilgocenie konstrukcji budynku czy ścian.

Najważniejszy etap – lokalizacja wycieku

Kraków to miasto, w którym wiele osób decyduje się zakup lub wynajem mieszkania w bloku czy kamienicy. W przypadku starszych budynków konieczne jest dokładnie sprawdzenie instalacji znajdującej się w obiekcie. Często zdarza się, że takie systemy instalacyjne mają kilkadziesiąt lat. Brak konserwacji może prowadzić do różnego rodzaju awarii, których konsekwencją będzie zalanie i późniejsze osuszanie ścian. Kraków to także lokalizacja, w której działa nasza firma. Jeżeli więc zauważysz jakiekolwiek przecieki, skontaktuj się z fachowcami, aby działać sprawnie i uniknąć większych problemów.

Warto mieć świadomość tego, że mokre miejsce na ścianie nie zawsze oznacza usterkę w danym miejscu. Dlatego tak ważna jest dokładna lokalizacja wycieków. W Krakowie mamy możliwość wykorzystania jednej z dostępnych metod:

  • kamera wizyjna – dociera w trudno dostępne miejsca w instalacji i umożliwia dokładne zlokalizowanie wycieku (operator kamery widzi obraz na wyświetlaczu);
  • kamera termowizyjna – operator dzięki widoczności rozkładu temperatury jest w stanie bardzo dokładnie zlokalizować miejsce wycieku;
  • metoda akustyczna – polega ona na nasłuchiwania miejsca wycieku, które emituje określony rodzaj fal dźwiękowych;
  • metoda korelacji – także polega ona na badaniu dźwięku.

Osuszanie budynków – Kraków i okolice

Zlokalizowanie i usunięcie wycieku to pierwsze dwa kroki, które podejmują nasi fachowcy. Kolejnym jest osuszanie. Kraków jako jedno z większych miast południowej Polski zapewnia dostęp zarówno do pomocy specjalistów, jak i wypożyczalni sprzętu niezbędnego przy awariach systemów instalacyjnych. Mając doświadczenie w osuszaniu wnętrz, można zdecydować się wyłącznie na wynajem nagrzewnic czy osuszaczy.

Do osuszania budynków w Krakowie wykorzystujemy specjalistyczne urządzenia pozwalające usunąć skutki zalania. Wykwalifikowana kadra pracowników sprawdza stan zawilgocenia poszczególnych pomieszczeń, a następnie dobiera odpowiedni sprzęt, który jest potrzebny do ich osuszenia. Czas niezbędny do pozbycia się wilgoci z budynku zależy od kilku czynników. Jest to m.in. stopień zalania obiektu, a także materiał wykonania obiektu.

Wypożyczalnia osuszaczy – Kraków

Usługą dostępną w ofercie naszej firmy, którą chętnie wybierają klienci, jest wynajem osuszaczy w Krakowie oraz okolicznych miejscowościach. Rozwiązanie to jest kierowane przede wszystkim do osób, które potrzebują specjalistycznych urządzeń na krótki czas. Te służą nie tylko do osuszenia zalanych pomieszczeń – wypożyczalnia osuszaczy w Krakowie to częsty wybór, kiedy konieczne jest wysuszenie tynków, posadzek czy wylewek w trakcie remontu. Nasi pracownicy doradzą jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej podczas konkretnej czynności, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Poza osuszaczami w naszej ofercie znajdziesz także nagrzewnice oraz klimatyzacje do wypożyczenia. Pierwsze ze wspomnianych urządzeń umożliwiają skuteczne i szybkie dogrzanie pomieszczeń np. w trakcie remontu. Są także często wykorzystywane przez warsztaty samochodowe w okresie zimowym. Wypożyczenie klimatyzacji sprawdzi się natomiast w sezonie letnim.