Na rynku popularne są dwa rodzaje urządzeń: nagrzewnica na gaz i olejowa. Na którą opcję się zdecydować? Czym wyróżnia się każda z nich?
Wilgoć na suficie czy na ścianach w mieszkaniu to poważny problem. Wpływa na zdrowie domowników, estetykę wnętrza, stan urządzeń elektronicznych, a także całej konstrukcji budowlanej. Problemu nie należy ignorować.
Nadmiar wilgoci, pleśń czy ograniczona żywotność urządzeń elektronicznych to niektóre konsekwencje nieprawidłowego osuszenia budynku. Dlaczego warto wynająć osuszacz do swojego domu?
Jak je przeprowadzić? Jak zabezpieczyć ściany przed wilgocią, aby proces był jednocześnie skuteczny i bezpieczny dla całego budynku?
Pojawia się zagrzybienie, które zaczyna dotyczyć również wyższych kondygnacji. Jak osuszyć piwnicę, aby skutecznie wyeliminować problem i zapobiec jego nawracaniu w przyszłości?
Mokre plamy na suficie w domu na początku są tylko problemem estetycznym. Z czasem zmieniają jednak zabarwienie, bo pojawiają się na nich wykwity pleśni. Wtedy stają się już kłopotliwe ze względów zdrowotnych.
Taki stan zagraża konstrukcji budynku i zdrowiu jego mieszkańców. Co go powoduje? Czym jest podciąganie kapilarne i jak z nim walczyć?
Zastanawiasz się, ile kosztuje osuszenie mieszkania po zalaniu? Cena usługi zależy od wielu czynników, ale jedno jest pewne: to się opłaca. Dlaczego?
Lokalizowanie wycieków wody to procedura, którą należy przeprowadzić, kiedy pojawi się problem z wilgocią, ale nie będziesz miał pewności, skąd się on bierze.
Wilgoć w domu powoduje szereg nieprzyjemnych zjawisk: wpływa na estetykę ścian, przyczynia się do powstawania pleśni, a także negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie.
Powoduje m.in. zwiększone ryzyko wystąpienia chorób układu oddechowego i skóry, a także naraża elementy budynku na uszkodzenia mechaniczne. Kiedy pojawia się wilgoć na ścianach?
Wystąpienie wilgoci w domu to poważny problem dla mieszkańców nieruchomości. Powoduje ona defekt estetyczny, ale wpływa również na pogorszenie stanu zdrowia fizycznego oraz psychicznego, a także na osłabienie konstrukcji budowlanej.
Okazuje się, że dla wielu osób problem może być bardziej niebezpieczny, niż mogłoby się wydawać. Wpływa on na ogólne pogorszenie stanu zdrowia i powoduje szereg nieprzyjemnych zapachów.
Zastanawiasz się, ile kosztuje osuszenie mieszkania po zalaniu? Cena usługi zależy od wielu czynników, ale jedno jest pewne: to się opłaca. Dlaczego?
Osuszanie ścian po zalaniu może trwać nawet kilka lat. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to rzeczywiście może tak być, ponieważ powierzchownie osuszone mury wewnątrz będą nadal mokre, a woda może znajdować się również pod posadzką.
Zmieniający się klimat i anomalie pogodowe coraz częściej prowadzą do powodzi, które zalewają domy, powodując ogromne straty. By zminimalizować koszty walki z żywiołem, warto jak najszybciej przeprowadzić osuszanie po powodzi.
Osuszanie po zalaniu jest konieczne, aby ograniczyć zniszczenia spowodowane przez wodę. Pamiętaj, że nadmiar wilgoci doprowadza nie tylko do zniszczenia wyposażenia mieszkania, ale może uszkadzać również elementy konstrukcji budowlanych – tynki, schody, fundamenty.
Wilgoć w piwnicy to poważny problem, który szybko prowadzi do pojawienia się pleśni, a nawet ogólnego pogorszenia stanu konstrukcji budowlanej, dlatego nie można go bagatelizować. Jak osuszyć piwnicę, aby skutecznie i na stałe pozbyć się kłopotu?
Doszło do zalania mieszkania? Nie zwlekaj i przeprowadź osuszanie podposadzkowe. Procedura umożliwia zminimalizowanie szkód spowodowanych nadmiarem wody, a także pozwala ograniczyć koszty ewentualnego remontu. Dzięki dokładnemu pozbyciu się wilgoci nie będziesz musiał usuwać i kłaść nowej warstwy izolacyjnej wraz z pokryciem podłogi.
Osuszanie ścian to proces, który należy przeprowadzić zawsze wtedy, gdy w konstrukcji budynku pojawi się nadmiar wilgoci. Dlaczego? Ponieważ nadmiar wody prowadzi m.in. do uszkodzenia tynku, przerwania izolacji, a nawet naruszenia stabilności fundamentów. Jest również powodem niezdrowego i nieestetycznego problemu, jakim jest grzyb.
Protokół zalania mieszkania to dokument, który należy sporządzić po powstaniu szkody niezależnie od tego, z czyjej winy do niej doszło. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie środków od ubezpieczyciela na osuszanie i ewentualny remont powierzchni. Żeby otrzymać takie finansowanie, trzeba sporządzić protokół zalania mieszkania.
Mokre ściany w domu to problem nie tylko estetyczny. Wilgoć prowadzi do niszczenia tynku, naruszenia stabilności konstrukcji budowlanych, a także zwiększa ryzyko pojawienia się wykwitów pleśni. Sprawia więc, że obiekt staje się niebezpieczny, a mieszkanie w nim może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych – szczególnie u dzieci, osób starszych i z chorobami układu oddechowego.
Zalanie mieszkania przez sąsiada to sytuacja, z którą miało styczność wiele osób mieszkających w domach wielorodzinnych. Problem generuje dużo stresu, ponieważ niekiedy wymaga remontu sporej części mieszkania. To z kolei wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Zanim jednak przejdziesz do odnawiania lokalu, pamiętaj o tym, aby go wcześniej osuszyć.
Jeżeli posiadają Państwo polisę ubezpieczeniową możliwe jest rozliczenie bezgotówkowe z Towarzystwem Ubezpieczeniowym za usługę osuszania powstałej szkody wodnej. W chwili obecnej jest to najczęstsza forma rozliczeń z naszymi klientami. W pierwszej kolejności muszą Państwo zgłosić szkodę. W trakcie zgłoszenia nadany zostanie numer szkody, którym będziemy się posługiwali aż do zakończenia całego procesu likwidacji. W przypadku gdy obawiacie się Państwo samego procesu zgłoszenia szkody śmiało proszę zadzwonić do nas. Podpowiemy w jaki sposób zgłosić szkodę i jak spokojnie przebrnąć przez tę często trudną walkę z ubezpieczycielem.
Wilgoć jest poważnym wrogiem każdego obiektu budowlanego. Z jednej strony sprzyja powstawaniu środowiska idealnego do rozwoju grzybów, pleśni i bakterii, które są odpowiedzialne za rozwój chorób i nasilanie się alergii. Z drugiej – destrukcyjnie wpływa na strukturę murów, w konsekwencji osłabiając konstrukcję budynku. Wilgotne środowisko utrzymujące się w dłuższym okresie znacznie skraca żywotność obiektu, a w skrajnych wypadkach może nawet prowadzić do jego zawalenia.