Nagrzewnice elektryczne vs. nagrzewnice gazowe
Nagrzewnice elektryczne vs. nagrzewnice gazowe

Na rynku popularne są dwa rodzaje urządzeń: nagrzewnica na gaz i olejowa. Na którą opcję się zdecydować? Czym wyróżnia się każda z nich?


wilgoć w piwnicy jak się pozbyć
7 objawów wilgoci w mieszkaniu, których nie możesz zignorować

Wilgoć na suficie czy na ścianach w mieszkaniu to poważny problem. Wpływa na zdrowie domowników, estetykę wnętrza, stan urządzeń elektronicznych, a także całej konstrukcji budowlanej. Problemu nie należy ignorować.


Dlaczego warto wynająć osuszacz powietrza po remoncie?
Dlaczego warto wynająć osuszacz powietrza po remoncie?

Nadmiar wilgoci, pleśń czy ograniczona żywotność urządzeń elektronicznych to niektóre konsekwencje nieprawidłowego osuszenia budynku. Dlaczego warto wynająć osuszacz do swojego domu?


Jak skutecznie izolować pomieszczenia przed wilgocią?
Jak skutecznie izolować pomieszczenia przed wilgocią?

Jak je przeprowadzić? Jak zabezpieczyć ściany przed wilgocią, aby proces był jednocześnie skuteczny i bezpieczny dla całego budynku?


Najlepsze praktyki w osuszaniu piwnic i podziemnych pomieszczeń
Najlepsze praktyki w osuszaniu piwnic i podziemnych pomieszczeń

Pojawia się zagrzybienie, które zaczyna dotyczyć również wyższych kondygnacji. Jak osuszyć piwnicę, aby skutecznie wyeliminować problem i zapobiec jego nawracaniu w przyszłości?


Mokre plamy na suficie w domu — przyczyny, skutki
Mokre plamy na suficie w domu — przyczyny, skutki

Mokre plamy na suficie w domu na początku są tylko problemem estetycznym. Z czasem zmieniają jednak zabarwienie, bo pojawiają się na nich wykwity pleśni. Wtedy stają się już kłopotliwe ze względów zdrowotnych.


Podciąganie kapilarne, czyli o wilgoci w murach
Podciąganie kapilarne, czyli o wilgoci w murach

Taki stan zagraża konstrukcji budynku i zdrowiu jego mieszkańców. Co go powoduje? Czym jest podciąganie kapilarne i jak z nim walczyć?


Ile kosztuje osuszanie
Ile kosztuje osuszenie budynku?

Zastanawiasz się, ile kosztuje osuszenie mieszkania po zalaniu? Cena usługi zależy od wielu czynników, ale jedno jest pewne: to się opłaca. Dlaczego?


lokalizacja wycieków wody w domu
Lokalizowanie wycieków wody – jak to zrobić?

Lokalizowanie wycieków wody to procedura, którą należy przeprowadzić, kiedy pojawi się problem z wilgocią, ale nie będziesz miał pewności, skąd się on bierze.


Jak pozbyć się wilgoci z domu?
Jak zlikwidować wilgoć w domu?

Wilgoć w domu powoduje szereg nieprzyjemnych zjawisk: wpływa na estetykę ścian, przyczynia się do powstawania pleśni, a także negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie.


przyczyny wiglgoci w pokoju
Przyczyny powstawania wilgoci w domu i mieszkaniu

Powoduje m.in. zwiększone ryzyko wystąpienia chorób układu oddechowego i skóry, a także naraża elementy budynku na uszkodzenia mechaniczne. Kiedy pojawia się wilgoć na ścianach?


Miejsca gdzie występuje wilgoć
5 miejsc narażonych na powstawanie wilgoci

Wystąpienie wilgoci w domu to poważny problem dla mieszkańców nieruchomości. Powoduje ona defekt estetyczny, ale wpływa również na pogorszenie stanu zdrowia fizycznego oraz psychicznego, a także na osłabienie konstrukcji budowlanej.


Czy wilgoć może wpływać na zdrowie mieszkańców?
Czy wilgoć może wpływać na zdrowie mieszkańców?

Okazuje się, że dla wielu osób problem może być bardziej niebezpieczny, niż mogłoby się wydawać. Wpływa on na ogólne pogorszenie stanu zdrowia i powoduje szereg nieprzyjemnych zapachów.


Ile kosztuje osuszanie
Ile kosztuje osuszenie budynku?

Zastanawiasz się, ile kosztuje osuszenie mieszkania po zalaniu? Cena usługi zależy od wielu czynników, ale jedno jest pewne: to się opłaca. Dlaczego?


Ile trwa osuszanie mieszkania?
Ile schnie posadzka po zalaniu?

Osuszanie ścian po zalaniu może trwać nawet kilka lat. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to rzeczywiście może tak być, ponieważ powierzchownie osuszone mury wewnątrz będą nadal mokre, a woda może znajdować się również pod posadzką.


jak osuszyć dom po powodzi
Jak osuszyć dom po powodzi?

Zmieniający się klimat i anomalie pogodowe coraz częściej prowadzą do powodzi, które zalewają domy, powodując ogromne straty. By zminimalizować koszty walki z żywiołem, warto jak najszybciej przeprowadzić osuszanie po powodzi.


Jak osuszyć dom po zalaniu?
Jak skutecznie osuszyć dom po zalaniu?

Osuszanie po zalaniu jest konieczne, aby ograniczyć zniszczenia spowodowane przez wodę. Pamiętaj, że nadmiar wilgoci doprowadza nie tylko do zniszczenia wyposażenia mieszkania, ale może uszkadzać również elementy konstrukcji budowlanych – tynki, schody, fundamenty.


Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?
Jak osuszyć piwnicę po zalaniu?

Wilgoć w piwnicy to poważny problem, który szybko prowadzi do pojawienia się pleśni, a nawet ogólnego pogorszenia stanu konstrukcji budowlanej, dlatego nie można go bagatelizować. Jak osuszyć piwnicę, aby skutecznie i na stałe pozbyć się kłopotu?


Osuszanie podposadzkowe
Osuszanie podposadzkowe, jak przebiega?

Doszło do zalania mieszkania? Nie zwlekaj i przeprowadź osuszanie podposadzkowe. Procedura umożliwia zminimalizowanie szkód spowodowanych nadmiarem wody, a także pozwala ograniczyć koszty ewentualnego remontu. Dzięki dokładnemu pozbyciu się wilgoci nie będziesz musiał usuwać i kłaść nowej warstwy izolacyjnej wraz z pokryciem podłogi.


Osuszanie ścian
Osuszanie ścian - jak to zrobić?

Osuszanie ścian to proces, który należy przeprowadzić zawsze wtedy, gdy w konstrukcji budynku pojawi się nadmiar wilgoci. Dlaczego? Ponieważ nadmiar wody prowadzi m.in. do uszkodzenia tynku, przerwania izolacji, a nawet naruszenia stabilności fundamentów. Jest również powodem niezdrowego i nieestetycznego problemu, jakim jest grzyb.


Protokół zalania mieszkania
Protokół zalania mieszkania - krok po kroku

Protokół zalania mieszkania to dokument, który należy sporządzić po powstaniu szkody niezależnie od tego, z czyjej winy do niej doszło. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie środków od ubezpieczyciela na osuszanie i ewentualny remont powierzchni. Żeby otrzymać takie finansowanie, trzeba sporządzić protokół zalania mieszkania.


Skąd bierze się wilgoć?
Skąd bierze się wilgoć?

Mokre ściany w domu to problem nie tylko estetyczny. Wilgoć prowadzi do niszczenia tynku, naruszenia stabilności konstrukcji budowlanych, a także zwiększa ryzyko pojawienia się wykwitów pleśni. Sprawia więc, że obiekt staje się niebezpieczny, a mieszkanie w nim może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych – szczególnie u dzieci, osób starszych i z chorobami układu oddechowego.


osuszanie mieszkania po zalaniu
Zalanie mieszkania w bloku

Zalanie mieszkania przez sąsiada to sytuacja, z którą miało styczność wiele osób mieszkających w domach wielorodzinnych. Problem generuje dużo stresu, ponieważ niekiedy wymaga remontu sporej części mieszkania. To z kolei wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Zanim jednak przejdziesz do odnawiania lokalu, pamiętaj o tym, aby go wcześniej osuszyć.


Rozliczenie bezgotówkowe za usługę osuszania domu po zalaniu

Jeżeli posiadają Państwo polisę ubezpieczeniową możliwe jest rozliczenie bezgotówkowe z Towarzystwem Ubezpieczeniowym za usługę osuszania powstałej szkody wodnej. W chwili obecnej jest to najczęstsza forma rozliczeń z naszymi klientami. W pierwszej kolejności muszą Państwo zgłosić szkodę. W trakcie zgłoszenia nadany zostanie numer szkody, którym będziemy się posługiwali aż do zakończenia całego procesu likwidacji. W przypadku gdy obawiacie się Państwo samego procesu zgłoszenia szkody śmiało proszę zadzwonić do nas. Podpowiemy w jaki sposób zgłosić szkodę i jak spokojnie przebrnąć przez tę często trudną walkę z ubezpieczycielem.


Osuszanie strefy izolacji podłóg i ścian

Wilgoć jest poważnym wrogiem każdego obiektu budowlanego. Z jednej strony sprzyja powstawaniu środowiska idealnego do rozwoju grzybów, pleśni i bakterii, które są odpowiedzialne za rozwój chorób i nasilanie się alergii. Z drugiej – destrukcyjnie wpływa na strukturę murów, w konsekwencji osłabiając konstrukcję budynku. Wilgotne środowisko utrzymujące się w dłuższym okresie znacznie skraca żywotność obiektu, a w skrajnych wypadkach może nawet prowadzić do jego zawalenia.