Wypożyczalnia osuszaczy. Wynajmij osuszacz dopasowany do warunków w miejscu pracy!


Osuszacze powietrza to urządzenia, które znajdują szerokie zastosowanie. Umożliwiają kontrolę wilgotności powietrza w pomieszczeniach i odprowadzanie jej nadmiaru. Dzięki temu sprawdzają się doskonale podczas osuszania pomieszczeń, w których jest problem z nadmiarem wilgotności.

Dobrze dobrany osuszacz sprawnie osusza powietrze w pomieszczeniu, co pozwala na szybkie osuszanie tynków, posadzek, elementów konstrukcyjnych i wyposażenia znajdującego się w pomieszczeniu. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie osuszacza w parze z nagrzewnicą o odpowiedniej mocy. Urządzenia dobiera się do warunków w miejscu ich zastosowania. Zachęcamy do kontaktu z działem obsługi klienta w naszej firmie w celu konsultacji na temat doboru właściwego osuszacza z oferty naszej wypożyczalni.

Jak dobrać osuszacz do pomieszczenia?


Osuszacz dobiera się do parametrów pomieszczenia i panujących w nim warunków. Najważniejszym parametrem doboru osuszacza jest objętość pomieszczenia. Co do zasady zaleca się, aby wydajność osuszacza była przynajmniej dwu, trzykrotnie większa niż objętość pomieszczenia. Dzięki temu urządzenie będzie w staniu osiągnąć maksymalną wydajność suszenia, jaka jest możliwa do uzyskania w danych warunkach.

Warto mieć świadomość, że podczas szacowania skuteczności osuszacza skuteczność uwzględnia się też inne parametry. Zasadniczy wpływ na skuteczność procesu ma też poziom wilgotności i temperatura powietrza we wnętrzu. Dlatego czasem oprócz osuszacza warto zastosować także dobrą nagrzewnicę.

Zastosowanie osuszaczy dostępnych w naszej wypożyczalni


W naszej firmie dostępne są osuszacze, które znajdują zastosowanie we wszystkich typowych przypadkach, w których konieczne jest osuszenie pomieszczeń czy elementów konstrukcyjnych lub wykończeniowych budynków i budowli wzniesionych w różnej technologii. Osuszacze w naszej ofercie na wynajem są wykorzystywane do osuszania pomieszczeń przemysłowych, różnego rodzaju obiektów, w tym biur, mieszkań, garaży i hal garażowych czy piwnic, jak i do osuszania tynków i warstw wykończeniowych w remontowanych lub wznoszonych budynkach.

  • Osuszacze do pomieszczeń po zalaniach i powodziach – osuszanie po zalaniu czy powodzi to najważniejszy proce prac remontowych po awarii instalacji, akcji gaśniczej czy powodzi. Tylko dobrze osuszona konstrukcja pozwala utrzymać odpowiednie warunki w pomieszczeniu. Zbyt duża wilgotność powoduje dynamiczny rozwój grzybów i drobnoustrojów, które mają szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi korzystających z pomieszczeń. Ponadto powoduje przyspieszoną degradację warstwy wykończeniowej i wyposażenia. Dobry osuszacz z naszej wypożyczalni to najlepszy sposób na szybkie odprowadzenie nadmiaru wilgoci i osuszania zalanych pomieszczeń.
  • Osuszacze do obniżania wilgotności w lokalach, piwnicach i na halach – w niektórych obiektach jest problem ze zbyt wysoką wilgotnością. Może to wynikać z uszkodzenia lub braku skutecznej warstwy izolacyjnej, awarii instalacji wod-kan lub być skutkiem procesu technologicznego realizowanego we wnętrzu. Nasze osuszacze to doskonałe rozwiązanie do obniżenia wilgotności i osuszenia takich obiektów. Wystarczy dobrać urządzenie o odpowiedniej wydajności i właściwe akcesoria, aby poradzić sobie z problemem.
  • Osuszacze do tynków i wylewek – osuszanie warstwy wykończeniowej w remontowanych lub nowo budowanych obiektach pozwala na szybsze realizowanie kolejnych etapów prac i zapobiega zawilgoceniu i degradacji elementów już zamontowanych, takich jak płyty kartonowo-gipsowe, elementy drewniane i drewnopochodne czy zamontowane już wyposażenie. Dobry osuszacz umożliwia szybkie uzyskanie odpowiedniego poziomu wilgotności tynków i posadzek i skraca czas realizacji prac wykończeniowych.
  • Osuszacze do konstrukcji tradycyjnych i mieszanych – urządzenia dostępne w naszej wypożyczalni osuszaczy sprawdzają się zarówno w pracach, których celem jest osuszanie konstrukcji betonowych, jak i drewnianych. Osuszacze umożliwiają szybkie odprowadzenie wilgoci zarówno z wykończonych czy zalanych obiektów wzniesionych w technologii tradycyjnej, jak i szkieletowej.

Podsumowując, urządzenia dostępne na wynajem w naszej wypożyczalni osuszaczy sprawdzą się podczas prac realizowanych obiektach różnego typu. Dzięki ich zastosowaniu można szybko i skutecznie osuszać konstrukcje betonowe, ceglane, drewniane i mieszane. Nasze osuszacze sprawdzają się na budowie, podczas prac remontowych w domach i mieszkaniach czy w trakcie realizacji prac modernizacyjnych w lokalach i obiektach biurowych, czy przemysłowych.


Zobacz też:

Wypożyczalnia klimatyzacji Wypożyczalnia nagrzewnic