Osuszanie wylewek

Osuszanie wylewek


Jesteś na etapie remontu lub wykończenia mieszkania i chcesz, aby kolejne prace postępowały jak najszybciej? Są kroki, których nie da się przyspieszyć. Jednak warto wiedzieć, że osuszanie posadzki nie jest jednym z nich. Stosując osuszacze, możesz już po zaledwie kilku lub kilkunastu dniach przystąpić do kolejnych etapów remontu — wszystko bez pęknięć i zgodnie z wymogami techniczno-budowlanymi.

Skróć czas schnięcia wylewki – skorzystaj z naszej oferty

Oferujemy usługę, która skraca czas schnięcia wylewki nawet o kilkadziesiąt procent. Pomagamy wykonawcom i inwestorom indywidualnym pozbyć się tzw. wilgoci technologicznej, która powstaje podczas realizowanych prac budowlano-remontowych. Chcesz skorzystać z naszych usług? Skontaktuj się z nami. Gwarantujemy atrakcyjne ceny, skuteczność popartą referencjami klientów, naszymi realizacjami oraz dostęp do nowoczesnego i wydajnego sprzętu — osuszaczy, wentylatorów i nagrzewnic.

Jak przyspieszyć schnięcie wylewki? Osuszacze i profesjonalna obsługa sprzętu

Osuszanie posadzki z reguły trwa 8–10 dni na każdy cm wylanej wylewki. Przy zastosowaniu takiej o średniej wysokości 6–7 cm konieczne jest więc suszenie posadzek przez prawie 2 miesiące i to zakładając, że przez ten czas będzie panować dobra pogoda. Jeśli tak się nie stanie, proces się wydłuży.

Decydując się na naszą usługę, uniezależniasz się od warunków atmosferycznych i skracasz czas oczekiwania na suche posadzki nawet o 75%. Osuszacze, których używamy w zestawie z wentylatorami i nagrzewnicami, umożliwiają przygotowanie wylewki do dalszych prac w ciągu zaledwie kilkunastu dni — z reguły trwa to 2 tygodnie.

Używamy wydajnych nowoczesnych urządzeń i dopasowujemy je do warunków, panujących w danym pomieszczeniu. Jeśli zdecydujesz, że wolisz samodzielnie osuszyć posadzki, możesz skorzystać z wynajmu nagrzewnic i osuszaczy, który prowadzimy.

Czas schnięcia wylewki – miksokret, samopoziom, wylewka betonowa

Zastanawiasz się, ile schnie wylewka z miksokreta? Deklarowany czas wysychania posadzki to w tym przypadku 28 dni. W ich trakcie należy zadbać o prawidłową pielęgnację materiału. Ile schnie wylewka betonowa? To zależy od jej grubości, przyjmuje się minimum 8 dni na każdy wylany 1 cm wylewki.

Jak długo trzeba czekać, aż gotowa do dalszych prac będzie wylewka samopoziomująca? Ile schnie ten rodzaj materiału? To zależy od grubości posadzki. 1–2 cm wylewki wstępnie schną ok. 12 godzin. Przy wylewce o wysokości 3–4 cm konieczne są 24 godziny na wstępne wyschnięcie.

Nie sprawia to jednak, że dochodzi do całkowitego usunięcia wilgoci technologicznej powstającej podczas aplikowania materiału. Tę redukuje się tygodniami – chyba że użyje się osuszaczy. Wówczas procedura trwa kilka lub kilkanaście dni.

Chcesz przyspieszyć osuszanie posadzki? Sprawdź naszą ofertę

Jeśli chcesz skrócić czas schnięcia wylewki, skorzystaj z naszych usług. Mamy profesjonalny sprzęt, doświadczenie i wiemy, jak zadbać o przyspieszenie redukcji wilgotności, a jednocześnie o bezpieczeństwo wylewek. Dokonujemy pomiarów wilgoci podczas pracy, dlatego na bieżąco kontrolujemy przebieg i skuteczność procesu. Dzięki temu wiemy, jak działać i w razie potrzeby wprowadzamy ewentualne zmiany.

Osuszanie posadzki przeprowadzamy w budynkach mieszkalnych, lokalach usługowo-handlowych, obiektach przemysłowych oraz wielu innych. Zajmujemy się zarówno niewielkimi powierzchniami, jak i tymi ogromnymi. Zaplecze technologiczne i kadra doświadczonych pracowników sprawiają, że za każdym razem czas schnięcia wylewki zostaje skutecznie zredukowany. 

Dlaczego warto przyspieszyć osuszanie posadzki?

Przyspieszając osuszanie wylewki, skracasz czas całego remontu. Nie musisz czekać, aż miną deszczowe dni i nadejdzie wiosna czy lato, a wraz z nimi wysokie temperatury i niska wilgotność powietrza, które przyspieszają wysychanie wylewki. Nie musisz również obawiać się jesieni i zimy, które spowolnią Twój remont.

Nasze nagrzewnice i osuszacze sprawią, że jedynymi ograniczeniami będą Twoje własne założenia. Szybko sfinalizujesz inwestycje niezależnie od tego, czy jesteś wykonawcą, czy inwestorem — w każdym wypadku będzie to korzystne. Zaoszczędzisz czas i środki: wprowadzisz się do domu i zaczniesz realizować kolejne projekty.

Chcesz szybko i sprawnie osuszyć wylewki? Skontaktuj się z nami. Dobierzemy metody i sprzęt odpowiednio do Twoich potrzeb, zadbamy o pomiary wilgotności i dostosowanie tempa wysychania do wymogów techniczno-budowlanych. Zapraszamy do współpracy.

Osuszanie strefy izolacji w trybie ssącym
Osuszanie strefy izolacji w połączonych trybach ssącym i tłoczącym
Osuszanie strefy izolacji w trybie tłoczącym