Wypożyczalnia nagrzewnic. Wynajmij nagrzewnicę dopasowaną do potrzeb!


Odpowiednio dobrana nagrzewnica to wydajne źródło ciepła, które sprawdza się jako skuteczne mobilne urządzenie grzewcze. Nagrzewnice dostępne w naszej wypożyczalni są wykorzystywane w przemyśle, w budownictwie oraz w wielu innych zastosowaniach. Nagrzewnice sprawdzają się jako urządzenia grzewcze w halach i garażach. Są stosowane na budowach do podniesienia komfortu pracy w pomieszczeniach w okresach, w których na zewnątrz utrzymuje się stała niska temperatura. Nagrzewnice na budowie wykorzystuje się też do osuszania pomieszczeń i elementów budynków. W naszej firmie dostępne są różnego rodzaju nagrzewnice, które sprawdzą się w każdym przypadku.

Zastosowanie nagrzewnic


Nagrzewnice to ekonomiczne i wydajne źródło ciepła, które można stosować do ogrzewania i osuszania pomieszczeń czy budynków. Aby uzyskać oczekiwany efekt, trzeba dobrać odpowiednie urządzenie. Nagrzewnice różnią się budową, rodzajem napędu i mocą. Dobór odpowiedniego urządzenia zależy od oczekiwań oraz warunków w miejscu zastosowania nagrzewnicy. Na rynku dostępnych jest kilka rodzai nagrzewnic. Każdy z nich sprawdza się w określonych warunkach.

Nasza wypożyczalnia nagrzewnic oferuje wszystkie rodzaje urządzeń, które można stosować jako:

  • nagrzewnice do ogrzewania pomieszczeń przemysłowych, w tym hal, garaży, magazynów i obiektów budowlanych w trakcie realizacji kolejnych etapów prac;
  • nagrzewnice do osuszania pomieszczeń i wykańczanych budynków;
  • nagrzewnice do osuszania elementów konstrukcyjnych budynków i budowli;
  • nagrzewnice do osuszania lokali i budynków po zalaniu lub powodzi;
  • nagrzewnice do ogrzewania powietrza w pomieszczeniach różnego przeznaczenia w celu podniesienia komfortu cieplnego w okresie realizacji określonych prac.

W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu z działem obsługi klienta w naszej wypożyczalni nagrzewnic i konsultacji na temat doboru odpowiedniej nagrzewnicy do realizacji konkretnego celu w warunkach, jakie występują w miejscu, w którym nagrzewnica ma być zastosowana.

Jak dobrać odpowiednią nagrzewnicę?


W naszej wypożyczalni dostępne są nagrzewnice różniące się mocą, budową rodzajem i rodzajem napędu. Nagrzewnice dobiera się przede wszystkim do objętości ogrzewanego pomieszczenia i do wartości oczekiwanej temperatury. Tylko urządzenie o odpowiedniej mocy będzie w stanie zagwarantować uzyskanie zakładanego komfortu cieplnego czy właściwego tempa osuszania pomieszczeń, czy budynków. Wybierając nagrzewnice, trzeba wziąć też pod uwagę rodzaj napędu.

W ofercie na wynajem nagrzewnic są dostępne m.in.:

  • nagrzewnice elektryczne – idealne do zastosowania wszędzie tam, gdzie jest swobodny dostęp do sieciowej energii elektrycznej lub zastosowano odpowiednie generatory; warto mieć na uwadze, że nagrzewnice elektryczne większej mocy są zasilane prądem trójfazowym, co może stanowić pewne ograniczenie w niektórych miejscach;
  • nagrzewnice gazowe – nagrzewnice gazowe to doskonałe rozwiązanie do ogrzewania i osuszania pomieszczeń dobrze wentylowanych; są wydajne i ekonomiczne, pozwalają regulować moc ogrzewania w szerokim zakresie i są proste w obsłudze; urządzenia gazowe są dostępne z osprzętem do odprowadzania spalin, co pozwala bez przeszkód stosować je w pomieszczeniach, w których przebywają i pracują ludzie;
  • nagrzewnice olejowe – to alternatywa dla nagrzewnic gazowych; są wydajne i ekonomiczne; trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że modele o większej mocy są dość duże i ciężkie, co w niektórych przypadkach może okazać się kłopotliwe;
  • promienniki – to alternatywa dla tradycyjnych nagrzewnic; urządzenia tego typu bezpośrednio ogrzewają powierzchnię, na którą są skierowane, a nie powietrze tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych nagrzewnic; promienniki sprawdzają się jako nagrzewnice do punktowego osuszania elementów konstrukcyjnych.

W przypadku problemu z doborem nagrzewnicy do określonych warunków zachęcamy do kontaktu doradcami z naszej wypożyczalni nagrzewnic w celi doboru odpowiedniego urządzenia.

Jak dobrać moc nagrzewnicy?


Jak już wspomnieliśmy, nagrzewnice dobiera się do wielkości pomieszczenia i konstrukcji budynku czy budowli. Dobierając moc urządzenia, trzeba znać objętość pomieszczenia, temperaturę, jaka panuje w jego wnętrzu oraz współczynnik izolacyjności konstrukcji obiektu. Parametry te są potrzebne do określenia, jakiej mocy urządzenie będzie w stanie ogrzać dane pomieszczenie tak, aby uzyskać i utrzymać oczekiwany poziom temperatury w jego wnętrzu. Dobór odpowiedniej mocy i właściwego rodzaju nagrzewnicy może okazać się skomplikowany. Dlatego zachęcamy do konsultacji z naszym działem obsługi klienta w celu doboru optymalnego urządzenia.


Zobacz też:

Wypożyczalnia klimatyzacji Wypożyczalnia osuszaczy