Osuszanie piwnicy

Osuszanie fundamentów – znajdziemy źródło problemu, osuszymy fundamenty, zapobiegniemy nawracaniu wilgoci


W Twoim domu pojawiła się wilgoć? Wykonamy dla Ciebie osuszanie fundamentów. Działamy kompleksowo, dzięki czemu możemy zapewnić wysoką jakość usług. Na początku znajdziemy źródło problemu. Następnie zajmiemy się procedurą osuszania, przeprowadzając ją nowoczesnym i skutecznym sprzętem. Na koniec zaproponujemy rozwiązania, dzięki którym problem w przyszłości nie będzie nawracać.

Kompleksowa współpraca pozwoli Ci zaoszczędzić czas i środki. Nie będziesz musiał szukać kolejnej ekipy do znalezienia źródła problemu, osuszenia czy naprawienia błędów, które doprowadziły do zalania domu. Wszystko zrobimy w ramach zleconej nam usługi: szybko, sprawnie i skutecznie.

Wilgoć od fundamentów – jakie mogą być źródła problemów?

Wilgoć od fundamentów najczęściej pojawia się w związku z przerwaniem izolacji przeciwwilgociowej lub jej całkowitym brakiem – dotyczy to szczególnie starych budynków. Źródłami problemu mogą być również nagłe podniesienie się poziomu wód gruntowych, pęknięcie fundamentów czy brak systemu odprowadzania wody deszczowej wokół budynku.

Zdarza się także, że przeprowadzamy lokalizację wycieków, w której trakcie okazuje się, że osuszanie fundamentów jest konieczne ze względu na pęknięcie rur. Odnalezienie źródła problemu pozwala w przyszłości uniknąć ponownego zalania, dlatego jest kluczowe dla naszych klientów.

Profesjonalne osuszanie fundamentów: skuteczność, nowoczesny sprzęt i doświadczenie

Pomagamy skutecznie usunąć wilgoć od fundamentów. Stosujemy przy tym nowoczesny oraz sprawdzony sprzęt taki jak:

  • osuszacze;
  • nagrzewnice;
  • wentylatory;
  • rekuperatory mechaniczne.

Osuszacze obniżają poziom wilgotności. Nagrzewnice pozytywnie wpływają na ich wydajność – podobnie jak wentylatory. Dzięki temu w ciągu zaledwie kilkunastu dni jest możliwe skuteczne usunięcie nadmiaru wilgoci.

Aby osuszanie fundamentów było skuteczne, dokonujemy pomiarów wilgotności przed przystąpieniem do procedury, w jej trakcie oraz na zakończenie. Działamy w przejrzysty sposób, wizualizując klientom efekty naszej pracy. Dzięki doświadczeniu wiemy, jak i jakie metody stosować, aby przyniosły najlepsze rezultaty. 

Dlaczego należy przeprowadzić osuszanie fundamentów, które są zalane i kiedy to zrobić?

Fundamenty stanowią podstawowy element konstrukcji każdego budynku, dlatego należy dbać o ich stan. Wilgoć od fundamentów negatywnie wpływa na nośność obiektu. Mokre elementy są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne i kruche. Ich żywotność jest o wiele krótsza.

Co więcej, wilgotne fundamenty to doskonałe środowisko do rozwoju grzybów, które są szkodliwe dla zdrowia i trudne do usunięcia – wymagają przeprowadzenia odgrzybiania i ozonowania. Jeśli już pojawiły się w Twoim domu, skontaktuj się z nami, a my je usuniemy.

Osuszanie tego typu elementów jest konieczne, jeśli w pomieszczeniu pojawi się nadmiar wilgoci, a jego źródłem będą okolice podłóg. Sama woda, w przypadku zawilgoconych fundamentów, pnie się do góry po ścianach, które nią nasiąkają. Zapach stęchlizny, parujące okna, mokre ściany – jeśli je zauważysz, skontaktuj się z nami.

Osuszanie fundamentów — cena

Ile kosztuje osuszanie fundamentów? Cena zależy od powierzchni przeznaczonej do osuszania, poziomu zawilgocenia, a także zastosowanych w trakcie procedury metod i sprzętu. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dlatego zachęcamy do kontaktu. Omówimy szczegóły współpracy i przedstawimy Ci darmową wycenę naszych usług.

Cena usługi jest stosunkowo niska w porównaniu do skuteczności, jaką zapewniamy. Mamy doświadczenie, niezbędny sprzęt oraz zaplecze technologiczne, które pozwalają działać zarówno przy niewielkich, jak i bardzo dużych zleceniach.

Zapraszamy do współpracy z nami – zadbamy o stabilność oraz odpowiednią strukturę Twoich fundamentów, usuwając z nich nadmiar wody. W razie potrzeby wykonamy również izolację przeciwwilgociową. Sprawi ona, że w przyszłości problem fundamentów nasiąkających wodą nie będzie nawracać.

Osuszanie strefy izolacji w trybie ssącym
Osuszanie strefy izolacji w połączonych trybach ssącym i tłoczącym
Osuszanie strefy izolacji w trybie tłoczącym